MASOVÉ KULIČKY

VEČEŘE / OBĚD / PALEO / MASO

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 15 min. / Vaření 55 min.

INGREDIENCE

porce pro 4

1 kg mletého hovězího nebo jehněčího
svazek čerstvé petržele (cca 5 lžic nasekané petrželky)
1 snítek rozmarýnu
1 lžíce a 2 lžičky papriky
4 lžičky mletého kmínu
2 lžičky soli
½ lžičky pepře
1 lžíce kokosového oleje
2 střední cibule
3 stroužky česneku
200g nasekaných rajčat ve vlastní šťávě (vybírejte tu bez přidaného cukru)
300ml vody

Masové kuličky

POSTUP

  1. Vyndáme si 1kg hovězího masa z lednice a necháme jej v pokojové teplotě. Mezitím si nasekáme najemno svazek petrželky a 1 snítek rozmarýnu.
  2. Ve velké misce smícháme 2 lžíce nasekané petrželky (zbytek použijeme na omáčku a na ozdobu), nasekaný snítek rozmarýnu, 1 lžíci papriky, 2 lžičky mletého kmínu, 1 lžičku soli, ¼ lžičky mletého pepře. Přidáme maso a rukama do masa vmícháme pečlivě koření.
  3. Namočíme si lehce ruce, aby se nám maso nelepilo a začneme válet kuličky o velikosti golfového míčku. Množství masa na jednu kuličku si odměříme lžíci. Kuličky si vyskládáme na talíř nebo na plech, abychom je pak přidali do omáčky.
  4. Nakrájíme si 2 střední cibule na kostičky a ve velké hluboké pánvi si rozehřejeme 1 lžíci kokosového oleje. Přidáme cibuli a restujeme ji asi 5 min. Mezitím si rozmačkáme 2 stroužky česneku.
  5. Po cca 5ti minutách přidáme rozmačkané 2 stroužky česneku, 2 lžičky papriky, 2 lžičky mletého kmínu, 1 lžičku soli a ¼ lžičky pepře a zamícháme dokud nezačne koření hezky vonět, asi po 30ti vteřinách.
  6. Teď přidáme 200g kousků rajčat v konzervě. Po cca 1 minutě přilijeme 300ml vody, přihodíme zbytek nasekané petržele a vše zamícháme.
  7. Přivedeme omáčku k varu a opatrně do omáčky vkládáme masové koule. Pánev zakryjeme poklicí a snížíme na mírný oheň a vaříme 35 minut.
  8. Po 35ti minutách sundáme poklici a vaříme dalších 20 minut, dokud se omáčka úplně nevyvaří. Jakmile kuličky se lehounce opečou, máme hotovo.
Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'