DOMÁCÍ HRANOLKY - BATÁTA, MRKEV, CELER

PŘÍLOHA / DO 30 MIN / PALEO / VEGETARIAN / VEGAN

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. / Vaření 25 min.

INGREDIENCE

(porce na 2 přílohy)

2 menší batáty
1 kořen petržele
1 velká mrkev
olivový olej
1 větvička čertsvého rozmarýnu
3 špetky sušeného rozmarýnu
sůl
pepř

Domácí hranolky - batáta, mrkev, celer

POSTUP

  1. Předehřeji si horkovzdušnou troubu na 200°C.
  2. Omyji a oškrábu si 2 batáty, 1 mrkev a 1 petržel. Nakrajím na hranolky. Dělám je asi 5–7 cm dlouhé a 1 cm široké.
  3. Na jeden plech si na pečící papír rozložím hranolky z batát. Na druhý plech rozložím hranolky z mrkve a petržele. Hranolky posprejuji olivovým olejem, když nám zrovna ve spreji nedojde. Jinak jím hranolky lehce potřu. Můžete použít i jiný druh oleje, např. kokosový. Hodně posolím a popepřím. Posypu lehce sušeným rozmarýnem. Hranolky otočím a udělám to samé i z druhé strany. Poté ještě přidám snítky čerstvého rozmarýnu. Stonek rozmarýnu nevyhazuji, ale nasekám jej na jemno a okořením jím hranolky.
  4. Dám plech s mrkovými a petrželovými hranolkami do trouby na 12 minut. Mrkev a petržel se dělají déle než batáty. Po 12ti minutách hranolky otočím. Do trouby přidám plech s batáty. Oboje nyní péču 6 minut. Po 6 minutách batatové hranolky otočím a oba plechy dále peču dalších 7 min.

Pokud by se vám všechny hranolky vešly na jeden plech, můžete začít s mrkví a petrželí a až po 12ti minutách na plech přidat batáty.

  1. Někdy máme chuť na hranolky trochu křupavější a opečenější. Nechám tedy ještě 2–3 minuty v troubě a přepnu na režim grilu.

Tak a mám hotovu super přílohu nebo zdravé “zobání”. Pokud nejsou hranolky přílohou, nejraději si je dáváme s avokádovým dipem.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'