GRILOVANÉ MRKVE - POMERANČ, SEMÍNKA

PŘÍLOHA / VEGAN / VEGETARIAN

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. / Vaření 35 min.

INGREDIENCE

porce pro 2

6 mrkví (400g)
1 pomeranč
3 lžíce olivového oleje
1 lžíce rýžového sirupu
2 lžíce dýňových semínek
1 lžíce sezamových semínek
⅓ – ½ lžičky soli
špetka pepře

Grilované mrkve - pomeranč, semínka

POSTUP

  1. Předehřejeme si troubu na 200°C (horkovzduch) a připravíme si plech s pečícím papírem.
  2. Omyjeme si 6 mrkví. Není potřeba je loupat. Pokud jsou velké, překrojíme na půl. Čím menší budou, tím rychleji se upečou. My jsme použili spíše menší mrkve a nepřekrajovali jsme je.
  3. Připravíme si směs na ochucení mrkví. Nejprve si ukrojíme kousek pomeranče (cca ¼), ze kterého vymačkáme 3 lžíce šťávy. Ty pak smícháme se 3 lžícemi olivového oleje, 1 lžící rýžového sirupu, 2 lžícemi dýňových semínek, 1 lžící sezamových semínek, přibližně ⅓ lžičky soli a špetkou pepře. Nálev řádně promícháme.
  4. Mrkve vyložíme na pečící papír a opatrně zalijeme ½ nálevu, tak abychom dostali všechna semínka na mrkve. Pomůžeme si rukama dostat semínka ven :-). Mrkve poválíme, aby se obalily semínky a zároveň se ochutily marinádou. Zbytek pomeranče pokrájíme na širší plátky a pokládáme na mrkve či okolo nich. Plátky pomeranče není třeba ochucovat.
  5. Pečeme přibližně 35 minut na 200°C a posledních cca 5 min dáme na režim gril, aby chytly mrkve barvu. Pozor na spálení, jde to rychle a nebylo by to dobré. Zhnědlá semínka a pomeranč jsou pak hořká. Během pečení kontrolujeme měkkost vidličkou a případně poválíme v oleji na pečící papíru.
  6. Zbytkem nálevu na naložení pokapeme upečené mrkve.
Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'