BROWNIES Z KVÁSKU

DEZERT
Brownies z kvásku

Brownies z kvásku je za mě veliká láska. Líbí se mi myšlenka, že kvásek který by šel normálně do koše, se spotřebuje. Je ho přece škoda. A proto vznikl tento recept. Je to další zdravá varianta? Jasně že ne. Nicméně v receptu jsem ubrala o půlku cukru, tak minimálně tento krok vám pomůže nemít špatné svědomí kvůli tomu, že sníte minimálně DVA kousky.

forum 1 komentář ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

VYHRÁLI JSME FOOD BLOG ROKU 2019

ČTENÍ NA 1 MIN.
Vyhráli jsme Food blog roku 2019

Vyhráli jsme hlavní kategorii Food blogu roku za rok 2019. Nemůžeme být víc šťastní, to si nebudeme nalhávat. Nicméně jsme šťastni a pyšní na naši foodblogerskou komunitu. Každý rok se díky food blog roku sejdeme a vládne skvělá atmosfére.

ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

POTŘEBUJEME POMOC S PECÍ NA CHLEBA DO ETAPY

ČTENÍ NA 1 MIN.
Potřebujeme pomoc s pecí na chleba do Etapy

Etapa, naše bistro, už dostává obrysy. Na měsíc se z nás stali instalatéři, elektrikáři, malíři, a designeři, jednoduše ferdové mravenci. Kromě času nás to stojí i spoustu peněz. A tak zkoušíme štěstí na Hithitu. Vybíráme na pec na pečení chleba a vybavení pekařského koutu.

ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

BUDEME MÍT BISTRO

ČTENÍ NA 3 MIN.
Budeme mít bistro

Nejsme kuchaři. Nikdy jsme nepracovali v restauraci nebo kavárně (pozn. Pozor, Gabča tam měla v 15ti brigádu. Ať nekecáme.) Neumíme čepovat pivo, neumíme latte art. Chleba pečeme dva měsíce. Víno a alkohol pijeme výjimečně. Jaké lepší předpoklady bychom pro otevření vlastního bistra mohli mít? No, řekněte.

forum 2 komentáře ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

USHGULI, NEJVÝŠE POSTAVENÁ VESNICE V EVROPĚ

ČTENÍ NA 3 MIN.
Ushguli, nejvýše postavená vesnice v Evropě

Vypadá to jakoby se tu zastavil čas. Mezi kamennými domky na blátivé uličce jen tak tak Gabča stihne uhnout rozběhnutému statnému koni, kličkuje mezi námi a prasaty. Jak jinak, vítají nás všudypřítomní psi a obrovité krávy. Lidi, nenechte se zmást. Tady ve 2200 metrech nad mořem žijí lidi. Jsme mezi nejvýše postavenými trvale obyvanými vesnicemi v Evropě. Trvale tu žije prý něco okolo 200 obyvatel, ačkoliv jsou díky sněhu nemalou část roku kompletně odstřiženi od okolního světa.

ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

ČOKOLÁDOVÁ GRANOLA

SNÍDANĚ / BEZ LEPKU / VEGANSKÁ / VEGETARIAN / BEZ MLÉKA
Čokoládová granola

Čokoládová granola nesmí chybět snad na žádném blogu. Je to velký snídaňový zachránce. Hodíš na ni dobrý řecký jogurt, čerstvé ovoce a výsledek ti vykouzlí velký úsměv.

forum 1 komentář ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

PRAKTICKÉ TIPY NA CESTU A PŘED CESTOU DO GRUZIE

ČTENÍ NA 5 MIN.
Praktické tipy na cestu a před cestou do Gruzie

Tak se hlavně v pořádku vraťte. To byla nejčastější reakce, kdž jsme řekli, že jedeme s batůžkem do Gruzie. Země a především její hory jsou překrásné, vysoké, divoké, zelené a plné života. Lidé jsou milí a pohostinní, především v oblastech ještě “nezkažených” turismem.

forum 2 komentáře ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

BABA GHANOUSH Z CUKETY

PŘEDKRM / VEČEŘE / LÉTO / VEGETARIÁNSKÝ / NÍZKOSACHARIDOVÝ / BEZ CUKRU
Baba ghanoush z cukety

Připravili jsme si velkou misku cuketového dipu. Znáte recept na baba ghanoush z lilku? Je to téměř stejný, ale v hlavní roli jsou teď cukety. Máme pro vás takovou jednodušší verzi. Nikomu se přes léto nechce pobíhat hodinku okolo trouby.

forum 1 komentář ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

5 DNÍ V ALBÁNII

ČTENÍ NA 5 MIN.
5 dní v Albánii

Albánie? Co o Albánii vlastně víme? Vesměs nic, takže máme všechny důvody tam vyrazit. Takhle asi probíhal výběr destinace na poznávačku s Rady na cestu.

Teď už můžeme říci, že Albánie je zemí ohromně milých a pohostinných lidí, šťavnatých rajčat, granátového jablka, nádherné přírody, vycpaných orlů, bunkrů, kanálů bez vík, naleštěných mercedesů, automyček, lékáren, toulavých psů, drátů a kaváren plných chlapů. Je tu levno a bezpečno.

forum 2 komentáře ČTI CELÝ ČLÁNEK keyboard_arrow_right

LETNÍ SALÁT S JAHODAMI A FETOU

DO 15 MIN / SALÁT / BEZ MASA / BEZ LEPKU / VEGETARIÁNSKÝ
Letní salát s jahodami a fetou

Není salát jako salát. Kombinace jahod, fety a ořechů je vážně mimořádná a dostává letní salát úplně na nejvyšší příčku v kategorii Salátová závislost :-) . Jinými slovy, tenhle salát je pecka.

Je osvěžující, má šmrc, je jednoduchý, nemusíte nic moc krájet a je bezesporu čarokrásný.

Původně jsme ho podávali s masem, ale je to vlastně zbytečné.

forum 1 komentář ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

ČOČKOVÝ SALÁT

OBĚD / VEČEŘE / BEZ LEPKU / DO 45 MIN
Čočkový salát

Milujeme luštěniny. Ale to vám nemusíme vyprávět, cpeme vám to neustále dokola. Je te věc, která by mě osobně například během nízkosacharidové diety chyběla nejvíc a proto nejsem schopná měnit způsob stravování tak zásadně.

ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

KOKOSOVO RÝŽOVÁ KAŠE S REBARBOROU NEBO S JINÝM OVOCEM

BEZ LEPKU / BEZ MLÉKA / SNÍDANĚ / OBĚD / VEČEŘE / SLADKÉ
Kokosovo rýžová kaše s rebarborou nebo s jiným ovocem

Už je to nějaký ten pátek, co jsem chodila do kavárny Místo a neustále jsem si tam objednávala rýžovou kaši s kokosovým mlékem a meruňkami. Milovala jsem to. Teda pak jsem se toho tak přejedla, že jsem to rok nemohla vidět. Nastala ale chvíle, kdy jsem na ni začala mít opět chuť. Je neskutečně dobrá, takže jsem si řekla, že vy o ni nemůžete přijít.

ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

VŠECHNY RECEPTY keyboard_arrow_right
VŠECHNY OSTATNÍ ČLÁNKY keyboard_arrow_right

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Ochutnej

Jídlo milujeme, ale naše experimenty v kuchyni někdy krachují na nedostačné nabídce kvalitních surovin. A tak jsme se jednoho dne rozhodli, že připravíme intuitivní a přehledný e-shop se zdravými surovinami.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'